| Roseey a întrebat:

Nu stiu daca am ales bine categoria...
Buna.
Acum o luna am fost la biserica pentru a recita o poezie. Aveam emotii foarte mari, in timp ce recitam acea poezie, aveam senzatia ca inima mea e in gat, nu in piept. Biserica era plina, toata lumea ma privea si mi-era frica sa nu gresesc. Totusi, dupa terminarea evenimentului, am plecat acasa pe jos, ma durea capul foarte tare si eram ametita. Am ajuns in 20 de minute acasa, mi-era foarte rau si nu stiam ce sa fac. Bunica mea mi-a descantat dupa care m-am pus sa dorm. Seara m-am trezit si m-am simtit putin mai bine doar ca nu puteam sa dorm. Parintii mei erau in camera de vis-a-vis si eu eram in camera mea. Am hotarat sa ma pun sa dorm dar dintr-o data am inceput sa aud niste voci. Nu, nu erau in camera, nu erau in bucatarie, erau pur si simplu in capul meu...si ghiciti ce? Orice as fi facut, nu puteau sa se opreasca. Am inceput sa aud tot felul de zgomote care nu ma lasau sa adorm. Intr-un final, nemaisuportand zgomotele care imi provocau frica, m-am dus in camera cealalta unde m-am pus in pat cu mama, trimitandu-l pe tatal meu la mine in pat. I-am explicat mamei mele ce s-a intamplat la care ea a spus "Doamne fereste" dupa care s-a culcat.
Seara aceea a trecut dar dupa cateva zile am inceput sa aud din nou acele voci care ma inspaimanta. Simt ca innebunesc... mi-e frica si chiar nu stiu ce sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DeeaV a răspuns:

Ce ai patit in biserica se numeste trac, frica de scena, de a vorbi in public, de a fi fixat cu privirea. E normal, in schimb, ce ai patit acasa, cel mai probabil e imaginatia care iti joaca feste, autosugestia ti-a creeat o paranoia. Nu te mai gandi la asta si o sa iti treaca. Posibil sa ai un soricel pe sub podea sau prin pereti care forfote noaptealaughing Stai linistit.

| Slavitesti a răspuns:

De la prostiile de descantece! Astea sunt demonice!

Hristos este Calea Adevarul si Viata!