| IoneIonelus a întrebat:

Buunaa! Am o problema.Acum 3 zile a venit Dani(un prieten)la vecinu si a stat pana azi.Ieri seara am stat afara cu el si am ras o groaza.Ne-am oprit la o bancuta fiindca ne dureau picioarele de la atat mers. A inceput sa-mi povesteasca tot felul de chestii si la unele chiar i-am zis ca o sa visez urat la noapte. El mi-a zis ca daca se intampla ceva vine el langa mine si ma protejeaza.Mai apoi erau niste caini pe strada si mi s-a facut frica. El i-a gonit cu pietroaie cand a vazut ca eram speriata.Cand m-a condus acasa mi s-a facut rau si eram cam ametita si el m-a luat de umar tinundu-ma strans.Tot pe bancuta i-am povestit cu am fost aproape rapita si cica la el ca daca era langa mine ma apara el.Tot ieri dar pe la dupa-amiaza venisera si varsu(la el statea) si cu sorsa. El tot le zicea sa plece si tot felul de chestii.La un moment dat s-a apropiat putin de mine si mi-a pus mana in par.Azi l-am condus in statie ca sa plece inapoi acasa si era aproape de mine.Cand am ajuns m-a intrebat daca vin in seara asta la Biserica de la 6 ca sa stam amandoi si i-am zis ca nu ca am treaba si s-a suparat.Cand a urcar in autobuz eu eram pe picior de plecare si el tot se uita dupa mine.
Cam asta e...Am o banuiala despre ce simte dar suntem intr-un fel de rude. Ajutor! Ce sa fac? Si eu il plac dar imi e frica. Ce sa fac? Cel mai bun sfat funda:X

Răspuns Câştigător
| Rozasinimicmaimult a răspuns:

Uite e clar ca te place. du-te la biserica si stati imbreuna totusi e o seara magica stii niciodata nu se stie ce se poate intampla si daca te place se va lansa asculta suna-l si dutee si spune-i ca iti place de elwinking parerea mea daca esti timida dai semna ca il placi si se va lansa in fine succes

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Daca sunteti intr-un fel rude si nu veri primari sau etc. vb cu el despre dragoste (Fara sa-i spui k iti place de el) intrebal daca ii place de cineva si uitate atent l el atunci cd iti raspunde, o sa iti dai seama daca te place sau nu.

| missoriginal a răspuns:

Vai ce frumoshappyhappyhappy
Mi se pare ca e un baiat foarte dragut...
Eu zic sa te duci diseara la biserica si sa-i faci o surpriza(ca ai venit si etcetc.)E clar ca te place si vrea sa petreaca timp cu tine.Nu rata ocazia asta.Cum a spus si RoZzyy13ify:e o seara speciala.
Te pup.Paste fericit...

P.S.OMG...O.o
Era sa fii rapita?

| IoneIonelus explică (pentru missoriginal):

Da era sa fiu rapita dar m-a salvat un vecin si a sunat la politie

| Boyka95 a răspuns:

Ce rude sunteti? daca nu ati e verisor, de grad2, nu ai nici o legatura cu el. si atunci daca si tu il placi si tu, e ok sa aveti o relatie. nu va interzice nimeni. sper ca te-am ajutat

| IoneIonelus explică:

Missoriginal da era sa fiu rapita acum 2 ani dar m-a salvat un vecin si mersi pentru sfat...
RoZzyy13ify da sunt timida si mersi pentru sfat.
ignore nu nu suntem veri primari si am vorbit dar nu a vrut sa-mi spuna dar s-a innrosit si mersi pentru sfat
Boyka95 suntem verisori de gradu 2 si mersi pentru sfat