| DenizaVonDe a întrebat:

Nu sunt sigura cat de corecta este categoria:
-Am o intrebare : -Dupa fiecare dus sau baie mi se face rau : o stare de lesin, ametesc, imi vine sa vomit, obosesc, respir extraordinar de greu. Iar cand ma trezesc dimineata si de obicei cand mai motai prin pat sa zic asa o ora sau o jumatate de ora si dupa aia ma scol din pat ametesc si respir foarte greu. de ce? va multumesc! dau funda + vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

Poate fi si o lipsa de calciu.Sau, ca e din cauza tensiunii, care se ridica brusc. Incearca sa eviti baile/dusurile prea fierbinti si foarte prelungite! Nu sta mai mult de 10-15 minute in cada cu apa calda/fierbinte si fa baie/dus cu usa deschisa, ca sa intre aierul proaspat, rece si sa iasa cel cald, umed! Succes!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce, de ne ce, mergi la medicul de familie pentru analize de sânge, ecograf abdominalo-pelvian, radiografie pulmonară, un computer tomograf la cap!
Nu te neglija, sănătatea ta este în pericol.
Sănătate maximă.
Pa, pa.

| whatevernvm a răspuns:

Probabil de la presiune...happy

| sabilopod a răspuns:

@mikol. anemia e lipsa de fier.

| bunnylover537 a răspuns:

Du-te la doctor. Repede.

| razzvan27 a răspuns:

Si eu patesc acelasi lucru ca tine.nu am mai fost la scoala la prima ora din a 10-a.m-am gandit care ar putea fi problema si am ajuns la concluzia ca sunt alergic la apa big grin de atunci nu mai consum apa.am inlocuit-o cu vodka pentru ca are aceiasi culoare, adica nici una, aceeasi stare de agregare si e si mai placuta la gust. orice ai face sa nu faci ca mine.

| nikol_7126 a răspuns:

Asta mi se intampla si mie cateodatawinking dar nu este nimic grav esti doar anemica adica ai lipsa de calciu trebui sa iti iei niste pastile de la famacie cu calciu eventual niste vitamine crede-ma sunt foarte bunetongue bafta:*