| There a întrebat:

Hei TPU,de cateva zile am asa o stare aiurea. Nu am chef de nimic,nu am cu cine sa ies, nu am ce face, uneori ametesc. Dimineata ma scol si ma gandesc ca nu am ce face.Nu stiu ce poate cauza asta.Adica eu ma trezesc, ublu prin casa putin vine seara si ma culc.Ce pot face in legatura cu asta? Va rog sa ma ajutati ca nu mai suport starea asta.Multumesc.

3 răspunsuri:
| Oti a răspuns:

Din cauza caldurii, si a lipsei de calciu.Iti "soarbe" energia.Te-ar ajuta o vacanta in care sa te relaxezi si sa te distrezi.Tu deja numai suporti monotonia, de aceea ar fi ok sa gasesti altceva de facut.Mergi la tara la bunici de exemplu(daca ai). Acolo sigur gasesti ceva de facut.Sau daca iti permiti din punct de vedere financiar,aduna cativa prieteni, formeaza o gasca si mergeti undeva pe la mare, la munte, in delta, oriunde v-ati simti mai bine.

| D4ny3l4 a răspuns:

E din cauza caldurii asta e clar.Incearca sa te hidratezi mai bine. Incearca sa citesti o carte sau ceva ce sa iti ocupe timpul, sau du-te la niste verisori sau la bunici...

| honeybunny13 a răspuns:

Stiu si eu ma simt sufocata intre peretii casei dar am scapat de plictiseala pentru ca in fiecare dimineata am fost la piscina cu o verisoara si mamas ei ...deci cauta cu cine sa iesi poate chiar sa die din familie eu n-am crezut dar chiar ma distrez bine cu familia ...gaseste un vecin ceva sau inscriete la ceva activitati de ex :inot, tenis, mergi cu bicicleta rolele, ia lectii de dans origami teatru etc. o sa vezi ca va functiona succes!