| stefanutza a întrebat:

Nu va suparati ca va dresez aceasta intrebare dar am o mica mare problema... Azi dimineata m-am lovit la fund cand sa fac o pirueta m-am impiedicat singura de picioarele mele am cazut la incheietura de la coloana
ma doare cand ma asez sau aplec dar nu si cand apas... ajutor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tsunade99 a răspuns:

Crde-ma in timp, peste vreo maxim 3 zile o sa treaca singura, dar mai data si cu comprese de alea cu spirt.

5 răspunsuri:
| jadir a răspuns:

Iati o crema Diclofenac si pastile diclefenac si piafen pentru durere dar mai intai intreaba medicu sa nu`m fi alergica la vruna dintre ele si apoi sa ma injuri, comprese cu apa si spirt sa nu se unfle locul unde te`ai lovit.

| ღClauuღ a răspuns:

Probabil ca lovitura a fost destul de dureroasa de te doare pana acum dar fii mai atenta caci loviturile la incheietura de la coloana sunt foarte periculoase! Unge'te cu o crema(depinde ce ai prin casa, de preferat vorbeste cu mama ta ) iar daca dupa cateva zile tot nu`ti trece mai bine te`ai duce la doctor.Bafta!:*

| stefanutza explică:

Au runditza promit si vot pentru ceilalti

| stefanutza explică:

Multumesc, ai avut dreptatae nisteco mprtese cu spirtsi s-a dus durerea
\

| Ivanaaa a răspuns:

Asa mi s`a intamplat si mie de cateva orisad.E foarte dureros.Dar fara grija in cateva zile o sa-ti treaca singurtongue.