| Zambet a întrebat:

Nurofen previne sau doar amelioreaza durerea? Deci maine am 3 meciuri si azi mi-a venit.si nu as vrea sa ma apuce durerile in meci... Daca iau nurofen inainte de meci ajuta cu ceva? happy.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Brotacel a răspuns:

Buna!

E ok, mie cand imi vine iau nurofen si nu ma doare deloc burta. Deci previne si amelioreaza.

Pa, pa.

8 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Este bine ca sa se evite efortul si ecpunerea la frig in timpul ciclului menstrual. In caz contrar in scurta vreme se pot petrece dereglari hormonale mari, ciclu neregulat, cu dureri mai mari si poate duce la infertilitate. Este alegerea ta - o.
Ca raspuns la intrebarea ta, analgezicele ajuta la mascarea durerii.

| devine a răspuns:

Baie calda la menstruatie? cred ca glumesti sau nu esti femeie. vrei sa-i curga ca de la robinet de la cata vasodilatatie o sa faca? laughing) doamne...

| T30D0RA a răspuns:

Depinde de organism. La mine nurofenul nu ma ajuta cu nimic!

| Kodokuna a răspuns:

Pai in perioada asta n-ai voie sa faci efort, indiferent daca te doare sau nu
cat despre nurofen, nu stiu.depinde de organismul fiecaruia.de ex mie nu-mi foloseste nici unul dintre atatea medicamente

| Farcas a răspuns:

Desigur! Nurofenul e foarte bun pentru calmarea durerilor menstruale.Inainte de meci fa o baie caldutza si i-a un nurofen, te vei simti foarte bine happy

| Farcas a răspuns:

@devine Eu cred ca tu nu esti bine informat/a
Cand esti pe stop e indicat sa faci baie caldutza caci mai alina durerilewinking Daca nu si in cazul tau in unele cazuri e foarte bine. Te-as ruga sa nu te bagi unde nu iti fierbe oala, ok? Si am o intrebare. Tu cand esti pe ciclu nu faci baie? Si daca te tine o saptaman te speli in ghiuveta?

| greenish a răspuns:

Din cate stiu eu, nurofenul doar amelioreaza durerile. oricum, as zice sa ai la tine 1-2 pastilute daca cumva iti vine pe parcursul meciului.si nu sunt de acord cu timea, deoarece daca fac baie calduta iti vine mai repede. oricum, sa speram ca nu iti va veni chiar maine.si multa bafta la meci!

| greenish a răspuns:

Scuze.nu am fost atenta happy deci asa. daca ti-a venit, e bine sa iei un nurofen inainte de meci.si sunt de acord cu `devine`. sa nu faci baie cat timp ai menstruatie ca dupa aia poti face hemoragie happy bafta!