| Laminin a întrebat:

Hei! Nurofen previne durerile menstruale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nurofenul amelioreaza durerile menstruale si daca il iei in combinatie cu No-Spa tablete, are un efect antialgic si mai bun.

| Nicoleta a răspuns:

Da

| Laminin explică:

Da, stiu ca amelioreaza.
Dar eu am intrebat daca previne...

| lolas23 a răspuns:

Nurofen este nu medicament cu actiune rapida si eficianta impotriva durerilor de cap, migrenelor, durerilor dentare, menstruale, nevralgiilor, durerilor reumatice, durerilor de spate, durerilor musculare, primelor simptome de raceala si gripa, starilor febrile
daca vrei sa stii mai multe uitete aici :http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=2014 funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amelioreaza durerile menstruale nurofenul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are cum sa le previna. Pentru ca durerile menstruale sunt normale, unele fete le au altele nu. Depinde de organism. Important e ca organismul tau functioneaza normal.

| bublegum a răspuns:

Da
si iop din astea folosesc is bunetongue