| Andy17 a întrebat:

O colega de la mine din clasa are 1.73 si 80 de kg oare cat ar trebui sa slabeasca si cum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| emmastone1 a răspuns:

Greutatea ideala este cu -20 kg fata de inaltime, adica 60 de kg.Deci trebuie sa slabeasca 20 de kile,sunt multe moduri de a slabi,depinde de cum vrea ea. Poate slabi sanatos facand miscare,renuntand la dulciuri si grasimi, mancand in fiecare zi la ore fixe fara gustari intre mese, renuntand la bauturile carbogazoase.O alta varianta ar fi sa se infometeze, dar ar putea sa se imbolnaveasca dupa un timp, sau ar putea efectiv sa manance mai putin si sa faca mai multa miscare sau sa faca mai multa miscare decat cat mananca(adica sa arda mai multe calorii decat consuma) happy

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca ajunge la 73 kg eu zic ca e ok. Trebuie sa faca miscare (macare 3 zile pe sapt) si sa adopte o dieta sanatoasa, sa manance putin si des, fara prajeli, grasimi, fast food, patiserie, dulciuri sau sucuri carbogazoase.

| Razvanp69 a răspuns:

Duo la sauna sau pune-o sa alerge sau sa faca genoflexiuni cu tine in spate laughing)) pana pe la vreo 50 kg

| Uratu140 a răspuns:

Pentru o fata de inaltimea ei ar cam trebui vreo 20 de kghappy
Poate sa faca mai multa miscare si sa tina regim cu salata, frucete, legume etcwinking

| HimoSsa a răspuns:

Fiecare persoana ar trebui ca sa aiba greutatea corpului dupa citi metri are!
De exemplu la 1.70 m e normal si sanatos sa avem 70 kg.
In cazul dat ar avea nevoie sa slabeasca cu vreo 9, 70 kghappy

| Sebytzu_9214 a răspuns:

Ar trebui sa slabeasca in jur de 10kg

| baiatbunn a răspuns:

Mama! pun pariu ca aia bate toata clasa laughing asa aveam si eu pe una in clasa...cam 1,73 si 82 de kile, dar era de aia corpolenta laughing si aveam pe unu slbanog care o enerva il lua pe la si ii sucea mana cum vroia ea laughing