| Furnicuta000 a întrebat:

O intrebare mai serioasa. Imi poate recomanda cineva un glucometru bun? As vrea sa comand online pentru ca nu am gasit in farmacii si sa stiu ca e bun si ca se gasesc teste si ace la farmacie pentru el.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Ace poti folosi si alt tip, doar te intepi cu el, testerele sunt problema, ca producatorii le schimba periodic tocmai ca sa isi schimbe lumea aparatul cu totul.
Eu am luat un Multicare-IN de la eMAG si sunt multumit deocamdata, dupa 4 luni de folosire.
Vezi ca poti comanda online si de la unele farmacii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Brandul glucometrelor se schimbă periodic și nu vei găsi la nesfârșit ace pentru o anumită marcă și model.
Mă mir că nu găsești în farmacii.

| Diana1306 a răspuns:

Buna! Daca doresti sa cumperi un glucometru bun care sa iti arate cu exactitate cata glucoza ai in sange iti las un link la un site unde gasesti mai multe modele si detalii despre acestea: https://www.gardianul.ro/ingrijire/cel-mai-bun-glucometru/