| DizzYuzzY a întrebat:

O intrebare pentru fete. De ce e necesar ciclu la voi?batting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Pt ca altfel nu am mai fi fertile si fara fertilitatea femeii nu ar mai exista viata. O fi incomod pentru unele dar nu ar trebui sa fie asa ca pana la urma este ceva normal. Pierzi intr-adevar si calciu, unele vitamine prin sangele menstrual, dar mai pierzi si multe reziduuri, secretii care fac rau organismului daca ar fi pastrate in interior, burta nu le doare pe toate(pe mine de ex nu ma doare decat daca e soare afara si atunci imi trece repede cu un nurofen). Singurul lucru mai incomod este ca trebuie sa ai grija sa nu te patezi, atata tot.
Deci ciclul este ceva normal si foarte necesar femeii.

| TeooTeo a răspuns:

Nu imi este necesar si nici nu prea e bun pentru ca:
-pierzi nu stiu ce chesti din organism care erau bune(niste celule)
-te doare burta des.
-sa nu te violeze unu si sa ramai insarcinata :o

| GeorgianaDragus a răspuns:

Ca se deszolta uratul sh ise rod peretzii si curge sangefrustrated

sau ceva cu ovulestraight face

laughing

smug

| Roxiii94 a răspuns:

Pe mine ma disperaa (crying cand ti-e lumea mai draga vine el. sad cateodata e bun, nu prea faci nimic. lenevesti. adica eu in primele 2 zile sunt praf. laughing ma doare groaznic burta.