| q2amyra a întrebat:

Ce se poate întâmpla daca iei mai multe pastile deodată?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă iei d-astea, o să intri pe ușă mai greu (eventual in dungă)

https://www.emag.ro/......DW9FSHMBM/

| martzian a răspuns:

Dacă iei mai multe pastile deodată decât este recomandat sau prescris de medic, se pot întâmpla mai multe lucruri în funcție de tipul și doza medicamentului, precum și de sensibilitatea individuală a organismului. Iată câteva dintre consecințele posibile:

- Supradozajul: În cazul unor medicamente, cum ar fi cele pentru durere, somn sau anxietate, o doză prea mare poate duce la supradozaj, care poate fi periculos sau chiar letal în cazuri extreme.

- Reacții adverse: Unele medicamente pot avea efecte secundare sau reacții adverse dacă sunt luate în doze mari sau combinate cu alte medicamente. Acestea pot varia de la greață și dureri de cap până la probleme de respirație sau erupții cutanate severe.

- Interacțiuni medicamentoase: În unele cazuri, combinația anumitor medicamente poate fi periculoasă și poate duce la reacții imprevizibile. De exemplu, anumite medicamente pot crește sau scădea nivelul de alte medicamente în sânge, ceea ce poate avea un efect negativ asupra organismului.

În general, este important să urmați întotdeauna instrucțiunile medicului și să citiți cu atenție eticheta medicamentelor înainte de a le lua. Dacă ați luat accidental o doză prea mare de medicament sau suspectați că ați avut o reacție adversă la un medicament, este important să contactați imediat medicul sau să sunați la serviciul de urgență pentru asistență medicală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezechilibru in organism. Depinde și ce tip de medicamente iei și pentru ce.

| VelicanEmilia a răspuns:

Tu esti fata aia cu intrebari le macabre cu "etajul 8"? ce sa se-ntample? Te strici la burta. In caz de ajungi pe la spital si vad aia cate pastile ai ingerat, te trezesti pe la psihiatrie ca Bianca Pop.