| cenumesapunaici a întrebat:

O omleta din doua oua, 30 g branza feta si o rosie medie. Fara ulei,deci nu este prajita. Este un mic dejun sanatos, nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Da, nu e rau...
aici ai cateva idei mai bune pentru un mic dejun sanatos si slab caloric:
http://www.divahair.ro/......ab_caloric

http://www.one.ro/......ii-8678455

| RoyDupuis a răspuns:

Daca tot te preocupa sanatatea, incearca sa eviti pe cat posibil galbenusurile! Foloseste doar albusul oului!

| dragosbogdan001 a răspuns:

Nu e deloc sanatos sa mananci mai mult de 2-3 oua pe saptamana. Daca mananci omleta din doua in fiecare zi, vine 7x2=14 oua si ai depasit limita, iti poti distruge ficatul intr-o luna cu dieta asta, deci nu este deloc sanatos.

| Peridava a răspuns:

Oua crude? Nu mi se pare sanatos. Le poti praji intr-un vas de sticla (termorezistent) fara sa pui ulei. Sau intr-un vas teflonat.

| Holy2010 a răspuns:

Ce spui de 2 rosii, branza, un ou fiert tare toate taiate cubulete si adaugat o lingurita de ulei de masline.
Paine integrala daca doresti...
Mult mai sanatos!
Daca vrei sa slabesti 3 rosii, 3 oua fierte tari (folosesti un singur galbenus), ardei, castravete, cateva masline.

| vladeusebiu a răspuns:

Daca ouale branza si rosia sunt 100% bio e un mic dejun sanatos, dar asta nu inseamna ca trebuie sa mananci la fiecare mic dejun astea.