| ViseleSmulgGratii a întrebat:

O prietena mi-a spus ca a lesinat la analize.

O fi fost lipsa sangelui, sau frica, ideea in sine? Nu cred ca zvacneste omul de la cateva grame de sange pierdute.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Frica, emotiile in sine pot provoca lesinul. In plus, unii oameni au o fobie (frica inexplicabila)fata de sange, multi lesina, multora li se face rau.
Corpul unui om normal are 6 litri de sange, dar omul poate supravietui si cu 3 litri. La donare dai 2-300 de ml de sange, iar pentru analize, depinde de analize, cateva zeci de miligrame, in 10 minute organismul le produce la loc. Deci, emotiile sunt de vina.

| dyapapusik a răspuns:

Frica!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se iau 100-ml sange din cativa litri, a lesinat de frica

| OnuOnulică a răspuns:

Si eu patesc asa...imi e frică de sange sad

| OoBunnyoO a răspuns:

Frica, probabil ca i-a scazut glicemia din cauza stresului si din cauza faptului ca nu a mancat nimic inainte. Ori este foarte sensibila la vederea sangelui.

| Crissu3005 a răspuns:

Clar fricalaughing

| suMRed34 a răspuns:

Se poate sa ii fie foarte frica de idee, dar si de vederea propriului sange.A contat si lipsa sangelui daca ii era foarte frica, inseamna ca e un om slab de inger si sensibil.

| oHarryo a răspuns:

Cel mai probabil frica tongue.

| LittleBlackDress a răspuns:

Normal ca omul nu lesina din cauza ca i s-a luat prea mult sange la analize. Un om poate dona in fiecare zi o anumita cantitate de sange fara sa pateasca nimic. Frica a fost cea care a afactat-o. Si eu am o prietena care atunci cand merge la analize lesina. Lesina atunci cand isi vede propriul sange, chiar si la dentistlaughing. Asta e!

| razvanrazvan204 a răspuns:

A)lipsa sangelui
b)frica
as vota pe B