| Raul01 a întrebat:

O sa ajung sa am 2 metri? Am 14 ani si deja masor vreo 1.83-1.84 si port marimea 44 la picior. Toti colegii mei sunt cu cel putin un cap mai mici ca mine si sa nu mai zic de colege... Tatal meu are vreo 1.90 si mama mea vreo 1.68.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| marrr a răspuns:

Nu, n-o sa ajungi la 2 metrihappy. Nu te mai ingrijora, pentru ca fetelor le plac baietii inalti. Eu am 1. 70 si chiar mi-ar placea un baiat de inaltimea ta. Daca fetele din clasa ta sunt scunde, sa stii ca exista multe altele care te apreciaza indiferent de ce inaltime ai, pentru ca interiorul e cel mai important.

| Lorien_2084 a răspuns:

Stai linistit, o sa te orpesti din crestere. Ai avut o dezvoltare mai rapida, atata tot. Bun sfatul cu biorezonanta, urmeaza-l cu incredere.

| BoRnY a răspuns:

Salut! Exact asa sunt si eu am 12 ani si am 1. 70. Du-te la biorezonanta si vei afla tot. Eu zic ca vei mai creste cel putin 10 centimetri. Fundita?

| ღKittyღ_1281 a răspuns:

Si eu am o probleme. sunt prea scunda.am 16 ani si masor 1.60 si. poate semeni cu tatal tau. apucate de modeling ai inaltimea potrivita

| Laue a răspuns:

Probabil o sa te opresti la 1. 90

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, o sa ajungi cam 1.95 - 1.97, eu la 12 ani am 1.88 marimea 44-45 chiar 46 la picior. La mine in scoala eu sunt cel mai inalt din clasele 1-12, tatal meu are 1.90 - 1.95 cam ca si al tau si mama are 1.66 eu o sa ajung peste 2m si 5, dar am o intrebare : Cate KG ai?