| Raul01 a întrebat:

Sunt prea inalt pentru varsta mea? Am 14 ani si masor cam 1.83. Parintii mei sunt destul de inalti : tatal meu are 1.90 iar mama mea 1.68. La ce inaltime voi ajunge?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Mony a răspuns:

Pai cred pana la vreo 18-20 ani se va opri, pai daca si parintii tau sunt inalti atunci e posibil sa poti ajunge pana la 1. 90happysau poate simai mult daca ai doar 14 anihappy(poate si 2 m)

| Adredemesconf a răspuns:

Buna!
Da, esti foarte inalt. Poti sa te apuci de baschet vei fi foarte bunhappy. Noi nu putem ghici la ce inaltime vei ajungebig grin.

O zi frumoasa!

| acdcfan a răspuns:

Nu iti mai fa griji. Multi ar vrea sa aiba inaltimea ta. Si oricum nu se stie cand de opresti din crescut. Poate nu vei mai creste deloc de acum inainte.

| JuLien a răspuns:

Si eu am 14 ani si am 1. 78 nu esti cu mult mai maretongue

| ASPLiacy a răspuns:

Eu am un coleg de aproape 13 ani si 1, 86 sau chiar mai mult, deci calm down.winking

| Loredana6 a răspuns:

Stai linistit nu e nimic multi copii se confrunta cu aceasta problema. Mie imi plac baietii inalti desi am aceeasi varsta cu tine si abia am un 1. 63 deci nu'ti fa griji am si eu colegi inalti ca si tine la care trebuie sa ridic privirea ca sa ii vad...nu'ti fa griji din cauza asta! Multa sanatatewinking