| Vlach a întrebat:

O sa imi ramana urma daca rup crustele de la varicela inainte sa cada de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DoctorWh0 a răspuns:

Da eu am avut varicela timp de o luna. Cand aproape era sa imi treca, mi le am rupt eu singur. Rezultatul, niste semne care seamana cu gaurii pe fata. Stiu si eu totusi cum este sa nu mai treaca...

| Vlach explică (pentru DoctorWh0):

Oh,ok,mi-am rupt cam 3 de pe fata :/ sunt mari?

| DoctorWh0 a răspuns (pentru Vlach):

Pai depinde de dimensiunea lor. Eu aveam una mare pe obraz care nu mai trecea, acum am ramas cu un semn destul de marisor pe obraz( nu este enorm, nu te speria happy

| DoctorWh0 a răspuns (pentru Vlach):

Mie mi-a trecut toata treaba cu semnele pe fata, m-am obisnuit cu ele.

| Vlach explică (pentru DoctorWh0):

Nici pe mine nu m-ar deranja tare, doar sa nu ma jeneze sau ceva XD mi-am rupt unul pe obraz, unul deasupra sprancenei si unul in spranceana

| Vlach explică (pentru DoctorWh0):

Ok,am rupt si in cap, dar acolo nu se uita nimeni

| DoctorWh0 a răspuns (pentru Vlach):

Si ce te intereseaza toate criticile oamenilor? Eu le am ignorat total.

| Vlach explică (pentru DoctorWh0):

Primesc cam 30.000 critici zilnic, nu prea ma deranjeaza XD dar eram curios

| DoctorWh0 a răspuns (pentru Vlach):

Te critica pana se obisnuiesc cu ideea. Lasa ca o sa le treaca toata critica cand o sa pateasca si ei ceva de genul

| Vlach explică (pentru DoctorWh0):

Am fost in mijlocul lor cu o zi inainte sa imi apara primele bube, am starnit epidemia deja, e prea tarziu pentru ei, hahaha

| DoctorWh0 a răspuns (pentru Vlach):

happy

15 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Da

| Elena9328 a răspuns:

Evident
Știu că te mănâncă
Ia soluție mentolata de la farmacie
Va mai trece din mâncărime
Da ți pe piele
De fiecare dată când te mănâncă
Și mai fă un dus cu apa mai călâie, te liniștește

| Vlach explică (pentru Elena9328):

De fapt chiar nu ma mananca deloc, dar nu suport sa le am pe piele

| Vlach explică:

Esti o papusa de-a lui Soros, pleaca, Rotschild!