| Ioana_9117 a întrebat:

Hei tpu.am avut varicela si crustele au inceput sa cada dar in locul lor raman niste pete mici si rosii si unele dintre ele ustura putin.e normal? in cat timp trec? ce sa fac ca sa imi treaca cat mai repede? funda big grin

Răspuns Câştigător
| codrinstefan2103 a răspuns:

Da, e normal Ioana. În vreo săptămână îți va trece dar abține-te să le cojești tu că îți vor rămâne niște semne de toată frumusețea. Ca să mai atenuezi din roșeață poți folosi crema Vitella Ictamo.

1 răspuns:
| Alexy_4136 a răspuns:

Cumparati Lotiune Mentolata, iti calmeaza usturimile si bubele, e un lichid cu care te dai pe corp pe bubite, eu asta fac acum si am si eu varicela. Nu uita ca nu trebuie sa te atingi de bubite abslut deloc, altfel iti pot ramane semne. Dar iti trec iti spun eu, mie intr-o saptamaana mi-au trecut. :*