| SyN a întrebat:

O zi buna tuturor.As avea nevoie de o informatie:
de curand (1/2zile) am in cerul gurii o zona foarte putin umflata, de diametrul sa zic cat o unghie care ma doare la atingere si am vazut-o si este de culoare rosie. Am fost la doctorul scolii si mi a spus ca nu stie exact ce este. As dori sa stiu daca s-a mai confruntat cineva cu o asemenea 'problema' sau daca imi poate spune cineva mai cu exactitate ce ar putea fi (leziune/inflamatie/afta/etc) Tin sa mentionez ca am mai avut nu foarte de mult ceva asemanator dar care a trecut rapid. Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| doctoressa a răspuns:

Dupa descrierea facuta de tine, pare o leziune de natura inflamatorie. Avand in vedere ca e deja a doua oara cand iti apare, ar fi bine sa mergi la medicul de familie, care iti poate face si niste analize (cel putin o hemoleucograma).
http://www.i-medic.ro/analize/test-hemoleucograma-completa