| iuliana21 a întrebat:

Oare apa termala creaz celulita( am citit p un site ca apa fierbinte creaza)eu plec la tasnad saptamana asta si as vrea sa stiu.ptk acolo e apa f fierbinte peste 40 grade

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Poinsettia a răspuns:

Daca apa termala creaza celulita, nu stiu sigur, dar stiu ca apa foarte fierbinte face ca pielea sa-si piarda elasticitatea.

| M.D.Eveline a răspuns:

Nu, este imposibil. Apa regleaza temperatura corpului.Sunt minciuni. Apa fierbinte nu ar enici un efect asupra pielii.