| anonim_4396 a întrebat:

Oare de ce ma trezesc in fiecare dimineata cu ochii rosii? Ca nu dorm in curent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Poate stai prea mult in fata ecranului de televizor sau a monitorului. Incearca sa-ti aplici pe ochi, inainte de culcare, comprese cu ceai de albastrele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca pe parcursul zilei stai in aer conditionat sau conduci cu geamul deschis cu siguranta te vei trezi cu ochii rosii. Fugi pana la farmacie poate iti recomanda farmacista ceva.

| catthshshshs a răspuns:

Poate fi vorba de o conjunctivita... mie mi s-a intamplat ceva de genul. Cel mai bine ar fi sa mergi la medicwinking

daniela
| daniela a răspuns:

Oare pentru ca iti petreci prea mult timp in fata calculatorului?

| Beatrice_6624 a răspuns:

Cumpara niste picaturi Systane sunt lacrimi artifciale si nu au nici o
contraindicatie ele iti limpezesc ochii, sunt produse din USA

Răspuns utilizator avertizat