| OtraGheaLa a întrebat:

De ce nu mai pot dormii noaptea de 2 saptamani de cand patesc asta, ma pun sa dorm de ex la ora 23 si pana la 6-7 dimineata nu ma ia somnul.atipesc apoi cateva ore si ma trezesc cu ochii rosii,slabit.Iar un toiul zilei ma ia aceea stare de somn, nu ma pun bine in pat ca ma ia si somnul.Ce sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| Adry05 a răspuns:

Nu mai dormi dupa-masa, nu te pune in pat daca nu te poti tine sa n-adormi, fa-i alte activitati si pune-te atunci la 11.
Nu poti dormi noaptea fiidnca tu te setezi sadormi dupa-masa si asa s-a obisnuit orgasnismul tau.
Eu asa imi si repar programul de somn.
Adorm cand adorm, ma trezesc devreme ca trebuie, apoi nu ma culc dupa-masa, fac orice altceva si noaptea ma pun la 10 jum/11 la culcare si deja de a 2-a zi pot sa adorm la 11 fara probleme.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Bei cafea sau un ceai ceva? Cand te asezi in pat sa dormi ar fibine sa incepi sa numeri. Daca continua problema te-as sfatui sa mergi la medicul de familie.

Răspuns utilizator avertizat
| emilioano a răspuns:

Am pățit si eu asta și încă o pățesc din cauza ca beau prea multa cafea sau energizante dar cel mai bine ii dacă vrei sa de culci la ora 23:00 îți faci un ceai de mustela și îți vine somnul

| laur432 a răspuns:

Când te pui sa dormi ai multe gânduri te gândești prea mult