| LaviniuA a întrebat:

Oare de ce unii simt nevoia sa manance dulce dupa miezul noptii?
Am auzit ca ar fi cam nesanatos, ce credeti?

Pe mine ma cam rodea stomacul si ce era sa fac, mi-am luat putina ciocolata.
Doar nu era sa mananc friptura cu cartofi big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Adica e nesatos ce anume? Cind aud oamenii cu expresia asta imi vine sa ma ascund in nisip laughing oamenii sau timpit de tot se pare laughing mincare nesatoasa, orice nesatos laughing

Adica ciocolata aia daca o maninci ziua e santoasa, daca o maninci noaptea e nesatoasa laughing e bun, fiecare cu cel doare.

Totul este cit se poate de sanatos, daca alea nu erau comestibile nu mai erau la vinzare, iti garantez asta.

Faptul ca tu maninci ciocolata sau mincare mai multa decat trebuie, ajungi gras, de acolo probleme cu garsimile, aia nu inseamna ca acele produse ce leai consumat is nesatoase laughing

De unde aveti fratilor ideile astea de pestera?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu seara manac ft putin si fara paine. Cel mai adesea o salata.
Am renuntat complet la zahar.
Pe langa faptul ca am dat considerabil jos din burta, am observat mai multe chestii:
Nu ma mai doare spatele
Dorm mai bine
Am mai multa energie
Pot sa imi vad melcul fara sa ma aplec laughing

| LaviniuA explică (pentru anonim_4396):

Nu te roade stomacul de la atatea buruieni? sad
Nici macar biscuiti nu mai mananci?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaviniuA):

Mananc carne la tava. Si am redus considerabil mezelurile. Beau foarte mult lapte si mananc relativ des ouo fierte. Ciorbe cat cuprinde ( fara paine).
Paine mananc doar la munca 4 felii maxim. Sambata beau bere, de bere nu pot sa ma las happy

| EestiSodalane a răspuns:

Nu e deloc nesanatos. Oamenii cu un metabolism bun devin repede hipoglicemici, iar întunericul e în sine un stresor și zahărul este un aliment anti-stres.

| Alex00615 a răspuns:

Indicat e sa nu mănânci nimic cu 4 ore înainte sa te culci. Corpul are nevoie de timp sa digéré hrana, fie ea și o bucățică de ciocolată

| GeorgeDinBuzau a răspuns:

Salut, chestia cu mancatul la miezul noptii tine foarte mult de psihic, unii oameni percep dulciurile ca fiind reconfortante și pot dori să manance ceva placut inainte de a se odihni.