| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Oare dorintele exista? Chiar si cele pozitive sau negative?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BogdanBz a răspuns:

Normal ca exista. Tocmai aceste dorinte sunt cele care te fac sa tragi de tine si sa lupti ca ele sa devina realitate. Nu vei putea avea vreodata totul, dar e bine ca sa iti doresti ceva anume si sa fii ambitios si persiverent pentru a ajunge acolo.

| Anonim9114562123 a răspuns:

Pentru a te convinge ca exista, caută pe internet despre "efectul placebo" și o sa ramai uimit/ă. Succes!

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Anonim9114562123):

Sa inteleg ca si dorintele negative sunt reale?sad

| Anonim9114562123 a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Da, și de asta medicii sugerează sa gândim pozitiv, sa nu ne gândim mult despre boli și așa mai departe, deoarece ăsta scade sistemul imunitar. S-Au făcut experimente cu oamenii cu dureri puternice de cap asa: A zis medicul ca îi invita pe cei cu dureri de cap sa vina în laborator, ca a inventat o pilula speciala. Ei au inghitit-o și după ce le-au trecut durerile de cap de la pilula, medicul le-a zis ca pilula era doar puțin zahar și atât. Ăsta înseamnă placebo, ți se întâmplă ceea ce crezi.

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Anonim9114562123):

Nu inteleg