| ştrumf_8528 a întrebat:

Off cainele meu iar are temperatura si nu stiu de ce.nu`mi spuneti iar ca "s`ar putea sa aiba viermisori" ca nu are... ce as putea sa ii dau? ca la veterinar e inchis.va rog straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| 31957319 a răspuns:

Nu ii recomandat sa dai pastile create pentru om.
caci ele sunt create pentru inima omului, pe cand inima unui caine este mai sensibila. Incearca sa il ti la loc cald, sau macar ferit de frig, cat poti de curand, du-te la veterinar.

| Lary a răspuns:

Cum iti dai seama ca are temperatura?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ca la oameni, un pic de nurofen, daca este de talie mai mare jumatate de pastila daca este mic, doar un sfert.Sa sti ca parazitii intestinali nu ies la analize, dar poate a racit micutu.