| BlossomofBubbles a întrebat:

Ok, maine la scoala o sa ni se faca vaccin anti tetanos si desi am o fobie groaznica de ace trebuie sa il fac si mor de frica. Toata lumea zice ca nu doare si chestii de genu, dar eu stiu ca sunt minciuni! angry Deci, ce ar trebui sa fac atunci cand mi se face vaccinul sa nu ma doara asa tare/deloc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| qwerty101010 a răspuns:

Am facu si eu vaccinul asta chiar vineri si n-a durut deloc. Abia daca am simtit ceva..nu ai de ce sa-ti faci griji in privinta lui. Sper ca te-am ajutat

| Mihaela1964 a răspuns:

Spune Tatal Nostru in gand, ajuta, o sa vezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Păi nu te mai gândi la durere!
Ce te facicând vei naşte, nu ştiu!
E doar o mică înţepătură, nu ai de ce să te îngrijorezi, doare acest vaccin, dar e suportabil!
Curaj!
Te pup!

| Tailynne a răspuns:

Buna! ( :
Of,Doamne,asemenea lucruri spune-am si eu inainte sa-mi fac vaccinul, chiar m-am gandit sa-i spun doctoritei ca mamii nu imi da voie sa-l fac, cand am intrat in cabinet doctorita mi-a pus o intrebare si chiar cand sa-i raspund mi-a facut vaccinul, nu am simtit absolut nimic si i-am spus: ''Asta a fost tot?''.Nu ai de ce sa-ti faci griji, gandeste-te ca este pentru sanatatea ta si prinde curaj!
: - ]

| Aandr33a a răspuns:

Vaccinul acesta l-am facut si eu anul trecut si, si eu am fobie de ace...pur si simplu uite-te in alta parte si nici nu-ti vei da seama cand ti-a fost facut (asa am facut si eu) happy

| ManifestCmn a răspuns:

Salut! Vaccinul doare, e suportabil, dar e bun!winking Fa l!

| Andreutssa02 a răspuns:

Stai lin, vaccinurile nu dor tare. E ca si o piscatura, apoi te ustura putin si trece. Sunt sigura ca dupa ce o sa il faci, o sa realizezi ca nu e mare chestie. Succes!