| anonim_4396 a întrebat:

Olaaa. Am si eu o nelamurire, am aproape 18 ani si as vrea sa imi fac analizele complete. Lucrez part-time si platesc toate impozitele alea la CNAS si ce mai sunt ele rolling on the floor Intrebarea este daca ma duc la medicul de familie si cer o trimitere sau ceva, le fac gratuit? Stiu ca e ceva cu analizele anuale gratuite, de asta intreb. Poate scap sa le mai platesc rolling on the floor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Fiind încă minoră puteți face analize medicale gratuite.
Problema este că trebuie să discutați cu medicul de familie despre pachetul gratuit de analize.
Pentru că dacă doriți și analize speciale neincluse în pachetul standard, veți plăti indiferent dacă sunteți minoră sau angajată!