| Denisa a întrebat:

Operatie de deviatie de sept la 17 ani? Am auzit multe cazuri, vreau un nume de medic care face operatia la varsta asta. Vreau si informatii despre operatie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Negyox a răspuns:

Se poate face. ajunge undeva la 5000 ron. cel mai bine la o clinica privata din bucuresti.

3 răspunsuri:
| ellene a răspuns:

Cred ca se poate face, nu stiu sigur. Daca nu la 17, dupa 18 sigur da. Din ce oras esti? As putea sa iti spun unde sa te duci in Iasi. Operatia este usoara in sine... se face cu anestezie generala, dupa un set de analize la sange, inima si plamani. Nu simti nimic la operatie, dupa interventie trebuie sa stai cu un tifon in nas cam 2 zile, pana se opreste sangerarea. La scoaterea tifonului e foarte incomod - senzatia aia de parca iti scoate creierii pe nas laughing nu vreau sa te sperii. Eu in 5 zile am iesit din spital, si acum sunt ca noua. Dupa operatie, 2 saptamani pui picaturi de vitamina A in nas.
Cam asta e cu deviatia de sept. succes si sanatate

| Luiza_Allesia_1994 a răspuns (pentru ellene):

Buna " Ellene " si tu ti-ai facut operatia cu deviatie de sept? as vrea sa stiu cate zile ai stat cu bandajele pe nas? puppy dog eyes ai stat mai mult de 2 saptamani? astept un raspuns daca nu da-mi un mesaj Pup :*

| ellene a răspuns:

5000 ron? laughing