| CristiBahne1998 a întrebat:

Vreau sa-mi fac operatie deviatie de sept. Care ar fi pretul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca esti asigurat in sistemul de sanatate(elev, student, angajat) operatia este fratis in spitatele care au contract cu Casa de Asigurari de Sanatate. Daca faci operatia la o clinica privata, patesti--- pretul este diferit de la un privat la altul.

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Eu stiu ca se face la 18 ani si pretul difera de la un spital la altul.
Te pup, pa pa! :*

| Captoresque a răspuns:

Eu m-am operat acum 3 ani la o clinică particulară (m-am dus la o clinică de chirurgie estetică) și am plătit cam 1.500 de euro. Chirurgul meu a făcut o treabă nemaipomenită, nu numai că mi-a și fixat deviația, că aveam probleme serioase de respirație, dar mi-a și micșorat puțin nasul că aveam un nas foarte urât înainte.

După operație m-am luptat cam o săptămână jumătate-două cu vânătăile de sub ochi, cu durerile și cu edemul facial.

Costă mult, dar măcar ești sigură că nu-și bate nimeni joc de tine. Te rog eu să nu te duci la stat, că o prietenă de-a mea s-a dus acolo și chirurgul i-a făcut nasul și mai deviat, și acum plănuiește să dea spitalul în judecată.

| Denissa_Deny_1997 a răspuns (pentru Captoresque):

Buna! imi poti spune si mie numele spitalului si doctorul care te-a operat? Si care ar fi varsta minima lacare poti face aceasta operatie

| d3men7zel a răspuns:

Cam 350 Euro sad

| Overom a răspuns:

Am inteles ca vreo 1500 de euro si eu am deviatie de sept.

| Europe_Diegis_1980 a răspuns:

Pentru operatia de deviatie de sept mergeti la dr. Daniel Rusu, medic specialist ORL (0747.027.727) de la Centrul ORL Arcadia Iasi (0232 202 002).
Va spun din experienta ca singurul lucru care va deranjeaza este usoara jena dupa operatie.
La Arcadia interventia este endoscopica (tub cu camera video) si este efectuata sub anestezie generala, deci zero durere.
Plus asocierea procedurilor de radiofrecventa pentru cornetele nazale inferioare hipertrofiate, a pansamentelor nazale atraumatice postoperatorii absorbabile, precum si durata de spitalizare de 24 ore ar trebui sa constituie motive suficiente pentru oricine in a lua decizia de corectie chirurgicala a deviatiei de sept de care sufera.
Costurile nu sunt mari, nu se dau atentii, iar conditiile sunt occidentale.

Nu e reclama, este recomandare! Dar cred ca si filmul de mai jos v-a convins.
Multumesc si eu celor ce mi-au recomandat acest medic extraordinar.

Detalii:
https://www.youtube.com/watch?v=0CKPBGt7YO4
http://www.arcadiamedical.ro/......i-de-sept/

| Irina_Bianca_Florentina_1996 a răspuns (pentru Europe_Diegis_1980):

Si cat costa operatia de deviatie de sept la Arcadia? Si daca esti asigurat cat costa? Multumesc!