| ItsMatrix a întrebat:

Operatie laparoscopica sau clasica? ( Hernie Inghinala Indirecta )
Sufar de o hernie foarte mica inghinala indirecta si cred ca voi face operatie in vara insa nu stiu de care sa aleg.
Cat costa cea laparoscopica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Oficial operatia nu te costa nimic la un spital de stat. Tehnica folosita o decide chirurgul, nu pacientul.

| Razvanel93 a răspuns:

Laparoscopic... Mergi la medicul de familie sa-ti dea un bilet de trimitere la chirurgie si mai cauta pe net un doctor bun din orasul tau care face astfel de operatii...
Oricum daca operatia laporoscopica nu iese se transforma in una clasica...
Dar putin probabil
Toate acestea trebuie sa le discuti cu chirurgul big grin

Sanatate!

| hasiuc a răspuns:

Cea Laparoscopica e putin invaziva adica se face o mica incizie si se opereaza pe acolo pe cand cea clasica se incizeaza. Te-as sfatui s-o faci laparoscopic. Orcum majoritatea opereaza asa.