| Lolkkk a întrebat:

Păi azi am fost la un băiat la ziua lui si nu i-am zis tatei dar i-am zis mamei sa nu ii spuna si băieții aia mi-au zis ca fac si revelionul la el si asta mă întristat foarte tare ca ei se duc si eu nu ma intreb oare o sa poata sa doarmă undeva in casa sunt 5 oamenii plus ca nu stiu ce sa fac sunt întristat am 14 ani părinții mei nu ma lasa sa iau unele decizii plus ca am venit devreme azi la 5 pentru ca daca stăteam noaptea ma certa tata plus ca dupa ce am venit acasă mama mi-a adus o chitară de la ea de la servici va rog vreo soluție sunt foarte întristat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai bine ai pune mana pe carte. La 14 ani sa nu sti sa scrii cateva propozitii? N-ai pus nici un semn de punctuatie. Esti praf si tu te gandesti la petreceri? Eu nu ti-as da drumul nici in curte!

| Lolkkk explică (pentru Salontanul):

Eu ma grăbesc cand scriu nu ma gândesc la semnele de punctuație.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa-i spuna cineva lui zilog ca un barbat nu poate naste. m-a blocat ca i-am spus o data ca abereaza mult pe aici.

| Violleta2022 a răspuns:

De revelion s-ar putea sa fie interdictie totala, daca cazurile de infectari nu scad.
Oricum esti prea mic pentru revelioane. Pentru tine si parintii tai este mais anatos stai acasa, cuminte sis a dormi dupa miezul noptii.

| Violleta2022 a răspuns:

Sincera sa fiu, cred ca parintii tai sunt niste inconstienti ca te-au lasta la petrecere, in plina pandemie.
Daca trece 1 saptamana si nu aveti nici unul covid, atunci considerati-va norocosii anului.

| Lioana a răspuns:

Daca nu te lasa, asta e. Inseamna ca asa e cel mai bine pentru tine. Ai incredere in parintii tai ca iti doresc ce e mai bun pentru tine. Incearca sa-ti domolesti tentatiile. Nu orice pare tentant, e si bun.

| Werrich a răspuns:

Ce treaba are chitara ca te-ai întors la 5?

| zilog a răspuns:

Poate rămâi gravidă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încă ești mic să petreci de revelion cu alții.Nu te lasă că le este frică să nu consumi alcool.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Voiam să scriu"să consumi alcool".

| LostForForever a răspuns:

Stai acasă cu familia ta fa revelionul Cin știe ce-ți pune in băutura ăia de revelion și i-ai bat joc de tine nu te mai încrede in oricine tu chiar nu te gândești deloc la ce pericole te pui? iar faptul ca tu ai ascuns asta de tatăl tău să sti ca nu-i bine deloc ce faci și mama ta la fel nu-i bine deloc ca ascunde de ce faci tu in fine ai grija de ce faci și ce decizi iei