| claudia511 a întrebat:

Paiii, am mers cam douazeci de minute cu tricoul transpirat si afara era cam frig, iar partea cea mai naspa e ca in doua zile plec la mare si mereu cand merg la mare, racesc sau chesti. Anyway, here's my question: exista riscuri sa fac pneumonie? Sunt cam paranoica cu asta. I don't want to see

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| wolder a răspuns:

Ia niste vitamine sa nu mai racesti
si nu mai repeta greseala
in plus mergi la medic sa vezi ce-ti zice dupa un control
chiar exista sanse de la o raceala sa faci pneumonie

3 răspunsuri:
| Alicezzz a răspuns:

Nu cred ca exista riscul, dar pe viitor incerca sa ai mai multa grija de tine ca sa nu ajungi la treburi mai nasoale mai ales daca ai imunitatea mai slaba! Bafta si distractie maxima la mare happy

| GabrielaIoana a răspuns:

Trateazate ca iti trece in 2 zile. Ia diseara dupa ce mananci bine un paracetamol si o aspirina si stai in pat. Urmatoarea zi nu mai ai nimic.

| Osyyy a răspuns:

Pneumonie nuuu, poate o mica raceala.