| anonima188888 a întrebat:

Buna, azi am facut o prostie mare. Am facut sportul chiar daca era frig si am transpirat. Mama zice ca o sa racesc si ca o sa ne bage de covid si ca o sa ii omor... o sa racesc din cauza ca am transpirat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu neapărat.

| mihai69 a răspuns:

Nu de la transpirație răcești, ci de la microbi.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poti sa racesti si din cauza asta. DAR, pentru a te asigura ca nu se intampla asta, cel mai bine este sa stai zilele astea, mai ales ca vine weekend-ul, in casa, in patura la caldura happy. Bea o cana de ceai ferbinte, fa un dus fierbinte si imbraca-te gros. Asta in general... este toamna, cam acum apare perioada in care racim.

Si sigur o sa iti fie bine, daca tu te simti bine. Sunt sigur de asta. Un week-end placut ^_^

| Wr3nch a răspuns:

Mama ta e cam proasta. Nu te baga la covid fara teste, numai ca tusesti un pic.

| Sofer a răspuns:

Dacă răcești nu te baga la covid.

| Crackman a răspuns:

Racesti aia este, stai in casa pana iti teece

| marinaru777 a răspuns:

Raceala cel mai usor o scoti cu frectie Carmol de la farmacie

| anonima188888 explică:

Am si plans rau si am cam tipat si ma doare f. puțin in gat, e de la tipat nu?

| anonima188888 explică:

Pana acum nu am avut nimic, durerea in gat a trecut, mama s-a mai calmat si ea zice ca daca pana luni n.am nimic am scăpat. eu sper sa nu patesc nimic

| Pisicatttrgbg a răspuns:

Si de e gerul bobotezii tu nu răcești fugind! raceala o faci de la microbi. Facand sport în frig ai maxim dureri în gat și nas înfundat, MAXIM, dar astea dispar în 2 zile

| MarioInsanePhantom798 a răspuns:

Probabil o sa racesti cateva zile totusi sunt sanse 50/50 Totusi daca ai un sistem imunitar puternic nu iti fa griji (in plus daca ai o mica raceala nu inseamna ca ai corona)