| cfrtobias a întrebat:

Pana acum foloseam https://www.drmax.ro/molekin-imuno-30-comprimate-zdrovit dar am vazut la televizor https://www.fitermanpharma.ro/......-filmate/, ca are Vitamina "D'' mai mult si Zinc mai mult (dar care difera un pic D de la D3), care credeti ca e mai bun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Al doilea produs este mai bun.

| cfrtobias explică (pentru Violleta2022):

La Molekin Imuno scrie "Comprimatele filmate au la baza sistemul MRS format din 2 straturi care asigura eliberarea vitaminei C in organism in 2 etape: primul strat din care vitamina C este eliberata treptat, al doilea strat care are proprietatea de eliberare prelungita a vitaminei C. " oare nu ajuta mai mult cumva? si eu asa ma gandeam ca poate al doilea e mai bun

| Violleta2022 a răspuns:

Daca te uiti la compozitia chimica, al celui de al doilea pachet de la FitermanPharma, concentratie mai mare, care-i mai importanta decat "slow release" care-l contine primul.

Molekin imuno are:
Vitamina C 1000mg,
Vitamina D/colecalciferol 50µg,
Zinc 10mg.

Fiterman Pharma :
- Vitamina C – 1000 mg
- Vitamina D3 – 100 µg (4000 UI)
- Zinc – 25 mg

| cfrtobias explică (pentru Violleta2022):

O fi vitamina D3 mai bun ca vitamina D? sau poate nu are asa mare importanta

| Violleta2022 a răspuns (pentru cfrtobias):

Da, vitaminele D2 si D3 sunt variante compatibile si usor asimilabile de corpul uman

Nu este numai vitamian D3 importanta, ca si Zincul este in concetratie dubla, la produsul al doilea.