| Love13me12Deny a întrebat:

Pana la ce varsta poate aparea varicela?

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexRv a răspuns:

Buna!

Varicela poate apărea la orice vârsta. E destul de indicat sa o ai in copilarie deoarece cu cât ești mai matur cu atât se poate complica mai tare.

Chiar dacă ai avut-o odată poți so mai ai sub forma de Zoster. happy

4 răspunsuri:
| RadioactiveUranium a răspuns:

Orice varsta dar daca ai facut-o odata nu o mai faci niciodata.

Funda?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există o "vârstă limită" :)
Poţi să faci varicelă la ORICE vârstă!

Vezi alte detalii ( despre varicelă ) la linkul :
http://dr.herdea.ro/medicale/61/varicela

http://www.sfatulmedicului.ro/varicela

Toate cele bune.

| Florinaa123 a răspuns:

Varicela nu are o varsta cand apare. Chiar si la 50 de ani daca nu ai mai facut o pana atunci.

| roxanamariaa a răspuns:

Orice varsta. Se face odata in viata si de obicei in copilarie happy