| GogosikaInfuriata a întrebat:

Pastele ingrasa sau nu? Am auzit atatea pareri ca in final tot nedumerita am ramashee hee

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Alistair a răspuns:

Si pastele in sine ingrasa. Contin asa numitii carbohidrati rafinati care nu sunt deloc buni pentru organism.

| AoBo a răspuns:

Da, ingrasa; sunt paste fainoase. dahhh

| JustWannaDance a răspuns:

Pai dupa mine cred ca da. happy
Mai ales daca mananci seara dupa 19:30-20:00...
Mai bine intreaba pe cineva care stie mai bine laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu chiar, pentru ca pastele contin fibre, ar organismul are nevoie de fibre! Daca mananci paste cu ulei de masline, rosii si busuioc atunci nu ingrasa, dar nu seara!happy si nu zi de zi, dar daca mananci paste cu bucati de sunca si nu mai stiu ce sos de smantana sau ketchup, etc, ingrasa.Adica nu pastele insine ingrasa, ci combinatiile paste+nu mai stiu cehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nicun aliment nu ingrasa daca-l consumi cu masura.
Pestele poate fi mai gras ori mai slab, poate fi preparat mai mult ori mai putin dietetic. Dar totul tine de masura.