| Mihaela_9625 a întrebat:

Pastilele MEGUAN 500mg te ajuta si la slabit? Eu le folosesc pentru tratarea chisturilor ovariene.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ydal a răspuns:

Asta este foarte bine,ca le folosesti la recomandarea medicului, stii ca sunt o gramada de pesoane care iau medicamente dupa ureche, si nu ma refer la banala aspirina.Revenind la MEGUAN,scria in prospect ca se foloseste si la pacientii obezi, deci ar trebuie sa ajute si la slabithappyAcum depinde, daca tu vrei sa slabesti sau nu happy.O zi buna. pup.

2 răspunsuri:
| ydal a răspuns:

Indicatii
Diabet non-insulinodependent stabil, la adulti, fara acetonurie, care nu poate fi controlat numai prin dieta, mai ales la obezi si la cei cu alergie la sulfamidele antidiabetice; în asociatie cu sulfamidele, la diabeticii obezi sau rezistenti la aceasta; în asociatie cu insulina, în diabetul juvenil, labil si cel insulino-rezistent...Scuza-ma dar nu vad legatura cu chistul ovarian...

| Mihaela_9625 explică (pentru ydal):

Da stiam ca sunt pastile folosite pentru diabet dar sunt folosite si pentru tratarea chisturilor. Mi'au fost prescrise de medic si mi-a explicat de ce le pot folosi pentru chisturi.

| ydal a răspuns (pentru Mihaela_9625):

Asta este foarte bine,ca le folosesti la recomandarea medicului, stii ca sunt o gramada de pesoane care iau medicamente dupa ureche, si nu ma refer la banala aspirina.Revenind la MEGUAN,scria in prospect ca se foloseste si la pacientii obezi, deci ar trebuie sa ajute si la slabithappyAcum depinde, daca tu vrei sa slabesti sau nu happy.O zi buna. pup.