| Szabii a întrebat:

Ce stiti despre pastilele de ghimbir?
Ajuta la slabit?
Dau funda, multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Toate pastilele au chimicale. De ce sa nu cumperi Ghimbir din magazin si sa faci ceai? Se zice ca ajuta la slabit dar trebuie facut un sirop cu lamaie, miere si apa.http://www.divahair.ro/......n_10_zile! _

| buffa a răspuns:

1. Este un energizant puternic: o cana de ceai de ghimbir te poate revigora chiar mai bine decat o cafea. Incearca si vei vedea rezultatele.
2. Te scapa de gripa si raceala: ghimbirul ajuta la vindecarea organismului prin inducerea transpiratiei si intarirea sistemului imunitar. De asemenea te va ajuta daca te confrunti cu episoade recurente de tuse expectoranta sau cu alte afectiuni ale cailor respiratorii (este recomandat chiar si pacientilor care sufera de astm).
3. Lupta impotriva cancerului. Folosite cu succes in tratamentul impotriva leucemiei, extrasele de ghimbir sunt indicate pentru prevenirea tumorilor canceroase, intarind imunitatea organismului.

| Felys a răspuns (pentru buffa):

Stii cat e de rau la gust, am incercat eu si e groaznic

| Szabii explică (pentru Felys):

Pastilele sau ceaiul?
Dar ajuta la slabit?

| Szabii explică (pentru buffa):

Pastilele de ghimbir ajuta la slabit sau nu?

| Felys a răspuns (pentru Szabii):

Eu spuneam de ceai ca este rau la gust, cu slabitul nu am idee