| Andrada227 a întrebat:

Pe data de 01.08(1 august) secretia mea vaginala se s-a schimbat, a devenit maronie la inceput si dupa a devenit rosie, maronie-rosie, si a tinut vreo 4 zile, nu avea nici un miros.

Dupa 4 sau 5 zile,totul a revenit la normal, culoarea secretiei mele vaginale e normala, mai tin sa precizez ca aceasta secreti vaginal normala o am de vreo 3 poate 4 ani...

Tin sa precizez ca nu am menstruatie, am 16 ani si sunt slaba

Stiu ca ar trebui sa merg la doctor...

Dar stie cineva, i s-a intamplat cuiva?

Urasc lactatele si nu sunt atat de dezvoltata fizic cum ar trebui...

Ce credeti ca poate fi?
Am mai pus o data aceasta intrebarw insta gresisem data, si nu puteam modifica.
Ofer funda pentru un raspuns ajutator si complex

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu consumi lactate, problemele tale in viitor vor fi si mai mari!
Lipsa de calciu, magneziu, fier si alte minerale duc la anxietate, iar mai tarziu la oase foarte slabe, chiar osteoporoza avansata!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Şi cu cei care au intoleranță la lactate cum facem?!

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

"Intoleranta la lactate" apare din cauza lipsei suficiente de alaptare din perioada cand copilul trebuia sa consume laptele natural al mamei.
Mai tarziu se poate invata organismul cu laptele, asemanator cum se procedeaza si in cazul alergiei la capsuni, zmeura etc., prin administrarea treptata organismului.
Vorbesc de lactate facute din lapte natural, nu de cel facut din zer si e-uri, inlocuitori.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Mhm.Şi până să se obişnuiască organismul `treptat` trebuie să-nduri o sumedenie de grețuri, scaune diareice şi dureri de cap! Mai bine te lipseşti.

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe drak"! tongue

Treptat inseamna sa mananci odata pe saptamana un sandvich cu putin cas, sa bei un jumat de pahar de cacao, cateva linguri de lapte acru (!), iar treptat marind cantitatile si reducand intervalele.
Dupa 2-3 luni uiti de problemele de lactoza si chiar vei indragi laptele si produsele lactate!

Insa, cum am spus, se vor consuma doar lactate naturale, nu cele facute din prafuri, "degresate" sau cu termen de garantie de cateva luni tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Ah, clar.Ne pare rău gigele da' nu toți dispunem de-o văcuță în curtea din fața blocului.C'est la vie.

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

In acest caz foloseste-ti capsorul in loc de telefonul destept si invata cum se poate deosebi laptele natur de cel facut (din) praf!
E interesul sanatatii tale, din TOATE punctele de vedere!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

N-am un telefon deştept :-(. Activez de pe o cărămidă.

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

In acest caz esti in avantaj...

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Ai deficiențe de vitamine și minerale în organism. Îți recomand un gel de aloe pe bază de merișor 100% natural. Este un adjuvant în afecțiuni renale, ginecologice, endocrine și pulmonare. Trebuie să bei 50 ml/zi : https://www.comenziforever.ro/......nectar-ID5