| carla83 a întrebat:

Pe data de 19 dec 2011 trebuia sa iau prima pastila anticonceptionala din blister dar am uitat si am luat-o a doua zi in jur de ora 11.Astazi trebuia sa imi vina dar pana la ora asta nu mi-a venit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai luat pastila cu o zi mai tarziu, menstra va intarzia, evident, o zi. Asta in cazul in care ati folosit prezervativul toata luna ca sa nu existe risc de sarcina.

| DanielaMiky a răspuns:

Se mai intampla sa intarzie insa daca de ex odata ce ai inceput blisterul si ai uitat vreo pastila nu o mai iei ci continui cu urmatoarea zi.

| AndraNicoleta a răspuns:

Si intrebarea care este?

| oana2508 a răspuns:

Nu te ingrijora, poate intarzie putin