| anonim_4396 a întrebat:

Pe o scara de la 1 la 10, cat de tare doare o extractie de masea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In timpul extractiei nota 7 dupa nota 10

| PumpkinDoll a răspuns (pentru RAY):

Pe mine m-o durut cam de un 3, hai 4(maxim), dupa ce a trecut efectul de la anesteic a ajuns pe la 8-9.Cand am fost acum de curand sa-mi scoata infectia, m-o durut de nota 20+ si cu felicitari si cu 2 anestezii. Sper sa nu mai simt asa ceva niciodata rolling on the floor

| sierra1 a răspuns:

0 cu anestezic
10 fără

| Sn4k3 a răspuns:

| PainTech a răspuns:

Depinde de masea...
Cu toate ca doctorita mi-a facut 4-5 anestezii, a fost aproape insuportabil. Dupa, nu a durut aproape deloc ( daca imi amintesc bine ).

| CleanHeart a răspuns:

Ma duc de o gramada de timp la dentist si pot spune ca 0, iti face anestezie si n.ai nici o treaba

| zăGhost a răspuns:

Deloc, fiindca te anesteziaza printr-o injectie. Poate durea putin dupa, dar poti lua un Nurofen.

| Doja a răspuns:

Cu anestezie te doare relativ putin in timpul extractiei. as zice un 3, dar care se amplifica destul de mult la o ora-doua dupa extractie cand expira anestezicul. Probabil un 5-6. E o durere surda si difuza.

Daca tii pansamentul cum trebuie si urmezi instructiunile (nu mananci solid vreo zi -doua pana se inchide, nu iei aspirina sau alte anti-coagulante) durerea se duce repejor. Dar trebuie sa intelegi ca ai o gaura in os si gingie, o rana deschisa in gura, care e mediu umed. deci e normal sa te doara.

| Bisbiavatar12 a răspuns:

4-5. depinde de propria tolenrata, eu consider ca am o toleranta mai mare decat cea average

| SantalPorcocale a răspuns:

Nu-s prea documentat in privinta asta da ii clar ca daca nu te anesteziaza sau ceva, o sa te doara urat de tot.
Durerile de masele is cele mai rele dintre toate pe care le poti avea.

| PaulStudio a răspuns:

O sa fii anesteziat, dar o sa doara 7

| NintendoHackers a răspuns:

0, cu anestezia nu vei simti nimic. Scuze nu pot spune 1

| Andreeavalentinna28 a răspuns:

Inainte o sa te anestezieze, dar tot o sa simti o durere, dar nu foarte mare. Dupa cateva ore o sa te doara mai tare in timp ce mananci, dar nu o sa fie exagerata. Si o sa iti simti gura amortita ceva timp