| nevermind3322 a întrebat:

Ieri am fost la dentist si mi-a facut o extractie de masea de minte. acum nu ma doare, insa mi s-a umflat destul de tare obrazul... ce as putea sa fac sa isi revina cat mai repede? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Compresa cu gheata poate. dar in principiu scade de la sine in 1-2 saptamani

| casian_6565 a răspuns:

mie mi s-a umflat ca aveam o masea plombata si dentistul mi a recomandat ampicilina fiindca era plecat si trebuia sa ma vindec repede

| anca174 a răspuns:

Ai fost la un stomatolog oarecare sau ai fost la o clinica maxilo-faciala? Si eu vreau sa o scot, de doi ani imi tot iasa si la cateva luni ma cuprinde o durere care tine cam o saptaman in care ma umflu si iau numai reuprofen. Mi-e foarte frica ca o sa ma dora, am auzit persoane la care a durat 5 minute extractia, la altii o ora. LA TINE CUM A FOST?

| pitikDEn a răspuns:

Daca iti e tare umflat poti lua un ibuprofen (sau orice anti-inflamator) si daca te doare te si calmeaza