| mihaela12 a întrebat:

Pe pleoapa superioara sub piele am puncte galbui de grasime, din cauza colesterolului. Exista un tratament naturist, sau aplicatii locale incat sa dispara sau sa se micsoreze aceste pete.multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cube a răspuns:

Ai consultat mai intai un medic, inainte sa intrebi aici?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se mai ocupa cosmeticienele bune. Nu stiu cum fac exact, dar au rezultate.

| mioara a răspuns:

ZOOCOR

| mihaela12 explică:

Am consultat medicul oftamolog care mi-a sugerat sa aplic frunza de patlagina pe pleoapa, este un leac babesc si poate da rezultat. Am cautat dar nu a rasarit patlagina, stie cineva despre aceasta metoda

| mihaela12 explică:

Brigaela iti multumesc, stiu am auzit si ca cosmeticienele fac o procedura, dr. oftamolog face o mica incizie, si se face si cu lasser, dar eu as fi preferat ceva care sa le absoarba.Eu iau si medicamente pentru scaderea colesterolului, cu toate ca val lui nu este asa mare 287, dar asta este, ghinion sa apara. Ori cum multumesc de sfat. poate afli si altceva.