| Delia 75 a întrebat:

Stie cineva un tratament naturist pentru scaderea colesterolului, pentru circulatia sanguina?
Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa afli retete de pe urmatoarele site-uri - ww.terapeut.ro, www.sfatulmedicului.ro,www.sanatate.org, //prodieta.ro

10 răspunsuri:
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Usturoi si Omega. Si regim bineanteles. Fara grasimi si prajeli

| monicaclaudia a răspuns:

Pentru circulatia sanguina un pahar de vin rosiu zilnic
Si nu... nu e o gluma.))

| LuS[z] a răspuns:

Da.incearca produsele din aloe vera.ca de ex produsele de la forever. uita-te pe www.foreverliving.com

| MihaiA a răspuns:

Www.sfatulmedicului.ro site-ul este foarte foarte bun. m-a ajutat si pe mine de cateva ori, cu raspunsuri de la medici de la diferite spitale. La sfarsit poti da o nota doctorului care ti-a raspuns, si ai 10 consultatii gratuite parca. Pe urma te costa o suma modica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

eu am avut colesterolul 300 si in 3 luni am ajuns la 160 mancand sanatos. numai piept de curcan cu legume crude, fierte, gratar, innabusite; lactate fara grasimi; fructe, salate de cruditati... in fiecare mincare puneam ceapa multa (cruda, fiarta, coapta, depinde me felul in care preparam mincarea) si usturoi. in plus luam si pastile de usturoi si otet de mere. se stie ca otetul de mere echilibreaza metabolismul grasimilor. toate acestea iti pot fi de folos daca nu ai probleme deosebite cu trigliceridele. daca ai, atunci poate mai trebuie ceva pe linga acest regim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ceai verde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

naturuste.ablog.ro, wwwnaturiste.blogspot.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Picolinat de crom de la amway si reflexoterapie.

| CulturismFitness a răspuns:

Tratament naturist scaderea colesterolului: http://www.culturismfitness.ro/fitness/scaderea-colesterolului/

| irinac_5400 a răspuns:

Colesterolul crescut are ca si cauza aciditatea organismului, apa alcalina de calitate remediaza pb.pentru detalii, poti sa-mi dai email la irinaciurla1@yahoo.com. multa sanatate!