| anonim_4396 a întrebat:

Pe spate apar niste pete albe, mai sunt nimite ciupercute de piele, se trateaza ele ori ba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se trateaza.mergi al dermatolog

4 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Tratamentul ciupercilor de piele este de durata, include antimicotice si topice cortizonale.Tratamentul este prescris numai de doctorul dermatolog.

Bula
| Bula a răspuns:

De ciuperci de piele poti scapa cu o solutie de 1% salicil pudra dizolvata in alcool etilic de 10%.
Daca nu dispare in cateva zile, apeleaza la un medic dermatolog pentru a lua si analiza monstra.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Consultă de urgență un medic dermatolog pentru un diagnostic diferențial și instituirea unui tratament intern.
Aceste afecțiuni, în general nu au o etilogie exactă (ce anume determină apariția lor), ele se tratează în scopul de a fii ținute sub control, puține afecțiuni de piele sau unghi se vindecă!
Tratamentul administrat pe cale orală sau injectabil este cel mai eficient în tratarea micozelor (ciuperci) de piele.
Îți recomand să faci o serie de analize specifice acestor afecțiuni (puncție biopsică).
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu pot disparea