| dulcica2 a întrebat:

De ce imi apar pete albe micute pe unghii? Cu ce le pot da jos?

6 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Petele alea apar atunci când îţi loveşti unghia.
Fii mai atentă şi nu se va mai întâmpla.
Petele alea nu dispar singure; trebuie să aştepţi să îţi crească unghiile ca să poţi tăia partea pătată. Ştiu că e trist, dar asta e situaţia. sad Şi eu am o pată pe una din unghii, şi e chiar lunguţă unghia; eu una o las aşa; ca un fel de model.winking Tu fă ce vrei. happy

| BoOoMbOnik a răspuns:

Foloseste Foltene, este o crema sub forma de marker care te va ajuta sa scapi de acele pete albe micute.Ele se datoreaza lipsei de calciu si majoritatea oamenilor au asa ceva pe unghii. Fundita? Mersi!

| NedelcuRemus a răspuns:

Pai alea sunt noite.alea trebuie sa le lasi.dar nu trece mult timphappy\m/

| NedelcuRemus a răspuns:

Funditza?

| Geo_5638 a răspuns:

Ai oja folosestio.si oi avea vreo boala...

| Whittyfluffy a răspuns:

Lipsa de calciu sau ceva de genu.Eu nu folosesc nimic se dau singure jos prin piele.Dar va dura ceva timp.