| Lost Angel a întrebat:

Pentru ca mai tarziu sa nu am sanii lasati ce ar fi mai bine sa port bustiere sau sutiene? pls raspundeti...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Eu de ex.nu am purtat niciodata sutien nici nu am in casa asa ceva si sunt la o varsta de peste 30de ani, si o nastere unde am avut o tona de laptelaughing nu am purtat din cel mai mare motiv sutien :nu le suport nici un fel am incercat odata si ma strangea parca ceva de gat si ma manca pielea de la orice bretea si sarmele alea tampite ma taiau parca nu am putut sa le suport si apoi nici nu am avut nevoie ca sanii mei stateau foarte bine si la o rochie de gala sa zic poate pentru ca nu i-am ridicat fortat cu sutienul tot timpul si muschii lor iau sustinut natural, acum dupa nastere doar putin modificati nesemnificativ si oricum eu numai bustiere am putut purta imi plac si sunt comode si practice si acelea le port acum si am chiar dragute cu dantele si alea pentru vara si merg bine si fara atata sutien inainte, deci nu sunt adepta sutienului mai ales la tinere adolescente isi strica sanii care oricum stau bine la varsta lor, sunt de acord cu sutienul doar la sanii foarte mari care sunt o povara si muschii nu i pot sustine siguri fiind mari si grei, dar la o cupa de 75B cum am eu cred dupa masuratori si incercari de sutiene asa de distractie in magazin, nu cred ca trebuie sutien sunt o masura normala pe care muschii o pot sustine natural. deci in concluzie NU sutien, decat la sanii mari, DA bustiere sau altceva pentru ca sunt comode si lasa sanii sa stea liber nu i ridica in plus. apoi inca ceva sanii pot fi lasati sau nu inca de tanara daca esti predispusa la asta sau ai conformatia ta asa incat nu stau ei bine, mostenire dupa modelul mamei, la mine de ex si mama avea sani bine conturati in tinerete, si acum nu prea are fire albe sau riduri asemeni si bunica mea la 86de ani deci e ceva si genetic si cu imbatranirea si ridurile si cred ca si sanii, ok.

12 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Bustiera. si eu port bustiera acum cat sunt mici sanii tine pustiera. dar cand ti se maresc poarta sutien. eu asa voi face.happy
happy

| madalinutza a răspuns:

Bustiera nu.
ca tot asa lasatzi o sa fiehappy
mai bine un sutien care ridicahappy
succes;*

| madalinutza a răspuns:

Scz.am citit prima data ca ti-s lasatzii saniihee hee

Alege sutienu.happy
si cand esti acasa poti sa porti bustierahappy

Shin
| Shin a răspuns:

Of doamne... Pielea este un sutien natural pentru sani. Daca o sa incepi sa porti sutien prea des, muschii care-ti sustin sanii or sa slabeasca. Din cauza asta sanii or sa ti se lase, tocmai pentru ca ai purtat sutien. Recomand purtarea sutienului doar cand e strict necesar!
Numai bine, Shinwinking

| LoveMusic a răspuns:

Http://www.info-ghid.com/......ime-s.html

Decat sa iti explic eu, mai bine intelegi de aici.Succes!

| Alien a răspuns:

Sutien! happy

| Puiutz a răspuns:

Clar sutienhappy.
Bustierele nu ridica sau asa ceva, ele doar sunt mai confortabiletongue.
Mie sincer nu prea imi plac bustierelehee hee.
Deci ramai la sutiene.

| anca_3211 a răspuns:

Sigur! Purtarea sutienului e recomandata!

| emanuelf a răspuns:

Fa sport!

| amy3semj1405 a răspuns:

Bustiere. Dar dupa ce iti vor mai creste nu vor mai avea acelasi efect, iar cu siguranta vei recurge la sutiene care tin si mai bine sanii dar se vede si mai bine pe sub haine. Chiar daca bustierele sunt mai comode si mai lejere in timp sunt mult mai pune sutienele simple fara push-up.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sutienul clar!

| luminita_4984 a răspuns:

Sunt bune sutienele dar fara sarma.