| larrii a întrebat:

Buna :d ce pot sa fac sa nu am sanii lasati? sunt putin, dar sunt si mari big grin ce tip de sutiene sa port? si e adevarat ca daca fac flotari se ridica sau ceva de genu?batting eyelashes mersi >big grin

5 răspunsuri:
| PurpleLadybug a răspuns:

Pai ca sa mai previ lasarea, alterneaza apa rece cu apa calda in zona sanilor cand faci dus.
Take carepeace sign

| Larette a răspuns:

Eu stiam de flotarile la perete ca lucreaza muschii ca sa se ridice sanii.Si nu prea conteaza ce sutien porti.Ca sa nu se lase sanii trebuie sa numai porti in casa.Sau in general, cand nu iesi sau cand nu ai nevoie.
Bye. happy

| BabyPink a răspuns:

Păi, am înţeles că sunt nişte exerciţii(am să ţi le scriu mai jos):
*Cu mâinile împreunate(palmă în palmă-ca la rugăciune) ridicate astfel încât coatele să fie în dreptul umerilor, apeşi palmele-100 ori
*Culcată, cu greutăţi în fiecare mâinî(eu folosesc câte o sticlă de 1 l apă/nisip plină în fiecare mână), mâinile în lateral, la nivelul umerilor, şi le ridici până deasupra pieptului(coatele întinse) - cel puţin 50.
*În picioare(picioarele depărtate), cu braţele întinse în lateral, la nivelul umerilor, cu greutăţi în fiecare mână(tot sticle de apă/nisip dacă nu ai gantere), laşi mâinile în jos, şi le ridici din nou până în dreptul umerilor-cel puţin 50.
Sau mai poţi face ca după baie/duş clăteşte-ţi sânii cu apă rece (măcar un minut jet de apă pe fiecare sân), ţi se va întări musculatura.
Sau fă-ţi masaj cu ulei sau tinctură de mărar simplu sau amestecat cu ulei de germeni de griu vreo 5-10 minute.
Poţi să porţi orice sutien vrei tu dar nu purta în permanenţă sutien, lasă-ţi sânii să "respire".

Sper să fie de ajutor.
Pa-pa happy

| DrViorel a răspuns:

Buna Larrii! In primul rand nu te simti ofensata pentru ca mama natura te-a inzestrat cu ceva frumos, nu ai de ce anume sa te simti ofensata. Bun raspuns la intrebarea ta, in primul rand trebuie luata in vedere purtarea permanenta de sutiene de bumbac sau bustiere, inclusiv noaptea, sa fie in pozitia dorita tie. raspuns la intrebarea daca flotarile ajuta, ei da ajuta de ce anume?, ti se dezvolta muschiul pieptului, care aduc sanii intr-o pozitie mai dorita tie, daca arunci o privire asupra sportivelor observi ca ele au sanii ficsi ca si la adolescenta, datorita muschilor pieptului, bun nu trebuie acum sa exagerezi sa incepi sa faci pana te omori, putin si cat simti ca poti... Succes si nu uita, Sanatatea mai intai de toate. O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se pare ca ai sani frumosi :), intr-adevar, am auyit si eu de chestia cu flotarile dar ia un link ce poate te va ajuta mai bine, in legatura cu sutienele, de la ele sanii se lasa deoarece ii ridica, muschii slabesc, insa fa mai mult spor, iar acasa, in cel putin jumatate din timp e bine sa te limiteyi la o bustiera sau mai bine fara.
http://www.musetel.ro/articol.php?id=1088