| lory14 a întrebat:

Pentru ce este bun ceaiul verde?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Ajuta la arderi mai rapide, intareste sistemul imunitar, stiu ca vechii antici il numeau "licoarea vietii". Stiu ca inlocuieste cu succes si cafeaua happy.

| Mony_4137 a răspuns:

Este un remediu pentru celulita si pentru lipsa poftei de mancare

| juno a răspuns:

Daca scriai pe google probabil ca aflai mai multe informatii despre ceaiul verde decat iti putem noi oferi. Stiu doar ca ceaiul verde este bun pentru slabit, intarirea sistemului imunitar, acnee. big grin

| tee a răspuns:

Se spune ca este foarte bogat in antioxidanti, ajutand la indepartarea radicalilor liberi ce grabesc imbatranirea.

| xjustfearless a răspuns:

Ceaiul verde ne protejeaza impotriva gripei noi, reduce riscul de producere a unui atac cerebral, imbunatateste fertilitatea, lupta impotriva HIV-ului, sporeste eficacitatea antibioticelor.

Sunt lucruri de pe net.

| dada_2571 a răspuns:

Detoxifiere din cate stiu.

daniela
| daniela a răspuns:

Este un ceai antiadipos recomandat in unele cure de slabire. Nu trebuie sa-l folosesti des da dependenta