| Chocolate a întrebat:

Pentru ce este periajul dentar la stomatolog? Iti mai albeste dantura? iti duce punctele mici de carie sau ingalbenelile de pe masele care pot ajunge la carii? la ce ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Periajul profesional permite inlaturarea petelor superficiale de pe suprafata dintilor, inlatura tartrul, previne cariile, este solutia pentru un zambet perfect.Periajul profesional este recomandat a se efectua la un interval de cca. sase luniwinking
Periajul profesional il face dentistul cu o periuta montata la aparat si cu o pasta speciala, mi-e cand mi-a facut am ramas uimita de ce dinti frumosi amlove struckerau albi si super dragutilove struck
E un produs profesional nu pentru publicul larg. Daca s-ar putea cumpara din magazin atunci poate ar exista persoane care ar folosi-o zilnic si asta ar fi in detrimentul lor.Doar medicul stomatolog hotaraste daca ai nevoie de un periaj profesional sau nu si la cat timp sa il faci.

pupicilove struck

1 răspuns:
| gossipgirlxoxo a răspuns:

Este folosit pentru inlaturarea tatrului.