| anonim_4396 a întrebat:

Pentru ce sunt bune pastilele anticonceptionale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Pt anti- concepere copil nedorit. happy

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Pentru prevenirea unei sarcini nedorite ca doar de asta se numesc anti-conceptionale.Bafta!

| smooky a răspuns:

Anticonceptionalele sunt pentru a preveni o sarcina nedorita (adica sa nu ai copchil in burta)
Totusi nu e bine sa le folosesti mai mult de 2 ori pe an>efecte secundare>caderea parului, kilograme in plus, strici ficatu.

Sper ca te-am ajutat

Aloha!

| riana36blue a răspuns:

Pentru raceala!

| florinflorin14 a răspuns:

Sa nu faci copii

| Peto a răspuns:

Ca sa nu ramai insarcinata happy

| DontBeSad a răspuns:

Ca astea st bune ca sa nu ramai gravida. unele st bune pentru tratarea cosurilor.marirea sasnilor pe termesn scurt.numai ca mai au si ef secundare... pori acumula kg...etc.